test: Kerastase Resistance

Miesiące chodzenia w czapce, przebywania w suchych ogrzewanych pomieszczeniach i mrozów na dworze sprawiło, że moje włosy zamieniły się w… co tu dużo mówić… w miotłę. I to taką starą do zamiatania podwórka. Rozwiązania były dwa: obciąć włosy lub spróbować je zregenerować. Decyzja była prosta. Sięgnęłam po produkty Kérastase z linii Résistance Therapiste. Po ponad miesiącu stosowania mam dla was wyniki mojego testu.

kerastase resistance test opinie 1c


Czy rozsądne jest wydać ponad 200 zł na szampon i odżywkę? Pierwsza odpowiedz jaka się nasuwa na myśl to NIE. Ale jeśli włosy to Twoja chluba to żadna cena nie jest zbyt wysoka by przywrócić im miękkość i blask. Wiec poszłam do fryzjera po Kérastase kąpiel do włosów zniszczonych (bo tak dumnie nazywa się szampon) i odżywkę Kérastase Résistance. Czy to była dobra inwestycja? Po miesiącu stwierdzam ze tak!


Zdaniem producenta:

Kérastase Résistance pomaga odbudować strukturę włosów osłabionych działaniem czynników zewnętrznych, przywracając im siłę i elastyczność.

KAPy występują wyłącznie we włosach. Nie występują w żadnych innych częściach organizmu. Dlatego też można uznać je za proteinowy znak rozpoznawczy włosów. Pierwsze włosy zawierają duże ilości KAPów, natomiast w zniszczonych włosach KAPy zanikają. Połączenie Fibra-KAP™ i Ekstrakt z Rośliny Rezurekcyjnej to innowacyjny kompleks potrafiący kompensować brakujące KAPy i reaktywować ich syntezę. Myrothamnus Flabellifolia lub roślina rezurekcyjna jest znana ze zdolności przetrwania w warunkach praktycznie całkowicie pozbawionych wody oraz powrócenia do życia po ponad 10 latach trwania w stanie bliskim zwiędnięcia. Kérastase po raz pierwszy zdołało wydobyć ten cenny ekstrakt. – www.kerastase.com.pl

kerastase resistance test opinie 2c


Moim zdaniem:
Moje włosy były suche, matowe, twarde i szorstkie. Pozbawione życia i jakiejkolwiek chęci do układania się, chyba ze w kołtuny.
Po pierwszym zastosowaniu kąpieli i odżywki byłam mocno zaskoczona. Negatywnie. Włosy podczas mycia i spłukiwania wydawały mi się jeszcze bardziej szorstkie niż wcześniej i co gorsza, po wysuszeniu mocno się elektryzowały. Krótko mówiąc smuteczek. Ale przypomniało mi się co kiedyś mówił mi fryzjer, że przy zmianie szamponu i odżywki na dobrze oczyszczające czasami wydaje się, że włosy są w jeszcze gorszym stanie niż były wcześniej. Dzieje się tak dlatego że z włosów usuwane są resztki silikonów i innych substancji, które sztucznie wyglądały ich powierzchnie. Dopiero po ich usunięciu można zacząć właściwą regenerację. Postanowiłam zaufać tej teorii i dalej stosowałam swój zestaw Kérastase.

 

Dziś na blogu test lini #Resistance od @kerastase_official czy warto wydać 220zl na szampon i odżywkę? Link i bio 💇🏻 #kerastase #hair #longhair #bundropchallenge #bundrop #haironfleek #polishblogger #girl #polishgirl #l4like #hairporn

Post udostępniony przez Lucy (@lucy_insider)Z mycia na mycie moje włosy zaczęły odzyskiwać witalność, blask i miękkość. Teraz wyglądają, nieskromnie stwierdzę super. Nawet ich kolor wydaje mi się być bardziej trójwymiarowy. Elektryzują się mniej niż na początku ale by zapobiec puszeniu się stosuje olejek Kérastase Elixir Ultime.

kerastase resistance test opinie 3cc


Jeśli macie, tak jak ja, długie gęste włosy, które potrzebują regeneracji polecam linie Kérastase Résistance, tylko zwróćcie uwagę jaka moc regeneracji jest na opakowaniu. Może być 1-2 słabsza (jasnozielone opakowanie) lub ta, którą ja stosowałam 3-4 czyli mocniejsza w ciemniejszych opakowaniach. Minus terapii? Odżywka kończy się 2 razy szybciej niż kąpiel.
Teraz planuje przetestować inny zestaw Kérastase. Macie swój ulubiony? Co polecacie?