Przepis na dietetyczne lody

Wreszcie przyszła wiosna i tym samy rozpoczął się sezon na lody. Dla tych co wytrwale szlifują formę nie tylko na wakacje mam zdrową alternatywę. Szybki i bardzo prosty przepis na dietetyczne lody o smaku… tarty truskawkowej. Tak by było podwójnie wakacyjnie.

Do przygotowania lodów potrzebować będziecie: pół opakowania mroźnych truskawek, dwie miarki białka o smaku kruchego ciasteczka (ja wybrałam te z Hypertec Suplements) i odrobinę gorącej wody. Jak przygotować lody zobaczycie w filmiku.

 

Takie lody to dietetyczna alternatywa dla tradycyjnych lodów na bazie mleka czy śmietany. Są idealne dla osób dbających o linię oraz dla osób, które nie tolerują laktozy. Truskawki to zaledwie ok 32 kcal/100g i ok 7 g węglowodanów na 100 g. Są bogatym źródłem witamin A, B, C i E. Posiadają bromelinę- enzym, który odpowiada za rozkład białka, w połączeniu z dużą zawartością wody w owocu sprawia, że truskawki mają właściwości oczyszczające. Ponadto posiadają fitocydy, związki obecne też w czosnku i cebuli o właściwościach bakteriobójczych.

Dzięki dodatkowi białka lody smakują jak te mleczne a nie zwykły sorbet. Ja dodałam białko o smaku kruchego ciastka by nadać deserowi smak letniej tarty truskawkowej. Równe dobrze można dodać białko waniliowe lub białą czekoladę by uzyskać bardziej tradycyjny smak.