Czy idealne piękno może być naturalne?

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się nad tym jak charakter może wpływać na postrzeganie Twojego piękna? Akceptacja tego jak wyglądasz jest w ogóle możliwa? Tymbark Vitamini postanawia przyjrzeć się bliżej kobietom i odpowiada na temat zadowolenia ze swojego wyglądu.

Odbiegając jeszcze od badań gdy Alessia Cara wypuściła teledysk do utworu „Scars To Your Beautiful, kolejny raz rozgrzała się dyskusja na temat kanonów piękna, standardów jakie serwują media i tego, co kobiety są w stanie znieść by zbliżyć się do swojego ideału. Działo się tak po piosence Beyonce „Pretty Hurts” i „Beautiful” Christiny Aguilery oraz kiedy jakakolwiek gwiazda pokazała się publicznie bez makijażu. Zastanawia mnie jeszcze, kiedy przestanie nas zaskakiwać wiadomość, że modelki i aktorki na okładkach czy w reklamach wyglądają jak wyglądają dzięki godzinnej pracy, makijażystów, stylistów i magików od oświetlenia oraz niezbędnika XXI wieku – Photoshopa. Kiedy wreszcie zaczniemy doceniać swoje piękno mimo, że nie zawsze idealne?

TYMBARK_v3-01

 

Temperament to podstawa osobowości każdego człowieka. Ma wpływ na to jak postrzegamy siebie i jak oceniamy swój wygląd. Nie zawsze musimy się zgadzać z tym co widzimy w lustrze, lecz nie dajmy się zwariować.

Prawda też jest taka, że same sobie zafundowałyśmy wyścig do takiego wyidealizowanego piękna. Media publikują to co się sprzedaje i to my swoimi decyzjami zakupowymi ustaliłyśmy takie standardy. Ale to nie rozprawka o tym czy media są złe tylko o tym co to piękno. A jak mówi stare przysłowie, „nie to piękne co piękne tylko to co się komu podoba”. Oczywiście większość z nas wg badań jakie przeprowadziła marka Tymbark, bo aż (73%) Polek chciałaby zmienić coś w swoim wyglądzie. Na ile ta potrzeba jest podyktowana realnym problemem, a na ile wykreowana przez prasę, reklamy czy Instagram? Nie wiem. Nie zrozum mnie źle, nie mówię, że ingerencja chirurga czy lekarza medycyny estetycznej to coś złego. Jeśli ktoś ma kompleks, który spędza mu sen z powiek niech go wyleczy. Nie wszystko można wypracować na siłowni czy właściwą dietą. Biust od dźwigania ciężarów nie urośnie, a krzywy nos nie wyprostuje się od jedzenia buraczków.

 

tymbark 2

 

Jednak najczęstsze nasze bolączki możemy „wyleczyć” niewielką zmianą stylu życia. Czasami wystarczy sięgnąć po odpowiednią dawkę warzyw i owoców! Mogą być w formie soków, takich jak Tymbark Vitamini, który zawiera beta-karoten oraz witaminy C i E. Jedna buteleczka (300ml) soku Tymbark to 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, która jest przeciwutleniaczem i zapobiega procesom starzenia się skóry.

W badaniu, które przeprowadziła marka Tymbark zauważyłam, że najbardziej zadowolone ze swojego wyglądu są kobiety w wieku 55-64 lat. Czy z wiekiem bardziej doceniamy swój wygląd? A może dostrzegamy, że ważniejsze są inne cechy? Tak czy inaczej, nie ma co narzekać na swoje kompleksy. Lepiej je wyeliminować małymi zmianami w codziennym życiu, ewentualnie udać się do specjalisty lub po prostu je zaakceptować i podkreślić swoje wyjątkowe piękno.