Michał Szulc wiosna/lato 2016 – backstage

Dzięki marce La Biosthetique Polska po raz kolejny mogłam podejrzeć, co dzieje się na backstage pokazu Michała Szulca. W odrestaurowanej kamienicy przy ulicy Mazowieckiej Michał pokazał kolekcję na wiosnę lato 2016 pod tajemnicza nazwą Sirtet.

Michal Szulc Sirtet 13 Michal Szulc Sirtet 3 Michal Szulc Sirtet 5 Michal Szulc Sirtet 14

Surowość kamienicy i luźno zwisające kable od monitorów były idealnym tłem dla nieco „szorstkiej” interpretacji lat 90. Trencze uszyte z materiałów na wojskowe mundury, sukienki ze sztywnych tkanin oraz duże guziki dodawały kolekcji surowości. Na drugim biegunie były sylwetki nawiązujące do kiczowatego stylu ikon tamtej dekady. Obcisłe legginsy i krótki top z granatowej tkaniny z brokatowym wzorem to coś, czego nie spodziewałam się zobaczyć u Michała, ale która gwiazdeczka tamtych lat nie założyłaby takiego zestawu. Mnie najbardziej podobały się koszulowe sukienki, zwłaszcza białą z przeskalowanymi kieszeniami.

Michal Szulc Sirtet 10 Michal Szulc Sirtet 7 Michal Szulc Sirtet 9 Michal Szulc Sirtet 8 Michal Szulc Sirtet 12 Michal Szulc Sirtet 6

Za fryzury na pokazie odpowiedzialne było La Biosthetique Polska pod wodzą Rominy Grieger. Team marki postawił na ultra gładkie włosy luźno opadające na jedno ramię lub upięte w niski kucyk. Prosto i seksownie. Makijaż (dzieło ekspertów Sephora) to usta pokryte kuszącą matową czerwienią. Podkreślone, rozświetlone kości policzkowe i delikatnie podkreślone oczy. Manicure i pedicure to dzieło Alessandro International. Paznokcie w kolorze khaki komplementowały sylwetki pokazu.

Michal Szulc Sirtet 11 Michal Szulc Sirtet 15 Michal Szulc Sirtet 2Michal Szulc Sirtet 4 Michal Szulc Sirtet 1