Giftidea.pl – koniec z nieudanymi prezentami

Niedawno dostałam sms’a od Gift Idea informującego, że ktoś chce zrobić mi prezent. Na początku pomyślałam, że to kolejny sms’owy spam, ale okazało się, że jest to bardzo fajny koncept i chcę Wam go pokazać.

GiftIdea PL

Ideą portalu jest pomóc w dyskretny sposób dowiedzieć się, co osoba, której chcemy dać prezent chciałaby dostać. W Stanach tę potrzebę odkryto już dekady temu i w każdym centrum handlowym można przyjść „get registered” i przekazać znajomym, że lista wymarzonych prezentów czeka w danym centrum. Gift Idea działa od drugiej strony. Tu to obdarowujący wysyła anonimowe zapytanie.

giftidea

Zasada działania jest genialna w swojej prostocie. Wystarczy wejść na www.giftidea.pl wypełnić krótki formularz, podać kontakt do jubilata czy solenizanta i zaznaczyć, do jakiej kwoty ma być prezent. Wybrana osoba otrzymuje sms’a i maila z linkiem. Po kliknięciu może wskazać od jednego do trzech prezentów. Mogą być z dowolnego sklepu, bo Gift Idea jest tylko pośrednikiem przekazującym informację i nie prowadzi sprzedaży produktów. Prezenty można opisać, załączyć zdjęcie lub dodać link do sklepu czy strony producenta.

giftidea 3

Ja wskazałam trzy rzeczy, nadal nie wiedząc, komu podpowiadam. Po kilku dniach okazało się, że moja druga połówka postanowiła zrobić mi niespodziankę. Z mojej listy zdecydował się na suszarkę Remington. Dlaczego ją wybrałam i czy spełniła obietnice producenta dowiecie się niebawem na blogu. On sam nigdy by na to nie wpadł i skończyłabym z setnym kremem do twarzy nienajlepiej dobranym do mojej cery. A tak to ja jestem zadowolona z prezentu a on bez większego wysiłku ma satysfakcję, że trafił w mój gust.


GiftIdea PL 2

Gift Idea można by podsumować stwierdzeniem great idea. Zamiast biegać godzinami po zatłoczonych centrach handlowych w poszukiwaniu prezentu, który krótko mówiąc może być nietrafiony. Można dyskretnie podpytać o listę życzeń i mieć pewność, że sprawimy wybranej osobie radość. W tym roku całą moją rodzinę w ten sposób podpytam o prezenty gwiazdkowe.