Halloween Tattoo – My Tattoo Challenge

Jednym z powodów, dla których tak lubię blogowanie jest możliwość brania udziału w oryginalnych kampaniach. Najlepszym przykładem jest międzynarodowa akcja My Tattoo Challenge. Jako jedna z pięciu polskich blogerek zostałam wybrana do zaprojektowania flakonu perfum Halloween Tattoo. Skoro już się chwalę, to dodam, że jako jedyna na świecie zaprojektowałam opakowanie zarówno dla damskiego jak i męskiego zapachu.

My Tattoo Challenge (3)

Do takiego wyzwania podeszłam z należytym profesjonalizmem. Pierwszym krokiem było poszukiwanie inspiracji i wybranie z pokaźnego moodboard’u kluczowych elementów, które chciałam wkomponować w butelki. Zanim wyklarowała mi się finalna wizja musiałam narysowałam kilka szkiców. Punktem wyjścia stało się oczywiście Halloween, a kompozycje zapachowe natchnęły mnie do pójścia w konkretnym kierunku. Damski Halloween Tattoo jest sexowny, tajemniczy i trochę buntowniczy. Z tymi cechami utożsamiam Morticie Addams i Minę Harker, dlatego flakon ubrałam w czarny koronkowy gorset i nazwałam go Halloween Vamp Tattoo.

My Tattoo Challenge (7)

Męski Halloween Tattoo jest silny i dzięki nutom wody morskiej, drzewa sandałowego oraz bursztynu trochę pierwotny, taki jak Frankenstein. Flakon spętany łańcuchami i charakterystycznymi śrubkami otrzymał nazwę Halloween Frank Tattoo.

My Tattoo Challenge (6)

Gdy moja wizja została już przelana na papier nadszedł czas na wykonanie finalnego produktu. W My Tattoo Challenge spodobało mi się to, że miałam pełną dowolność i kontrolę na całym procesem ubierania flakonów oraz to, że był to pierwszy projekt, który mogłam zrealizować ze swoim partnerem. Do tej pory patrzył na mnie ze zdziwieniem i lekkim politowaniem jak w różnych miejscach domu ustawiam kosmetyki i robię im zdjęcia. Teraz mógł, a nawet musiał się zaangażować i sam zobaczył jak naprawdę wygląda praca blogerki.

My Tattoo Challenge (5)

Zostałam też poproszona o wymyślenie jakiejś krótkiej sentencji, motta zainspirowanego perfumami. Nazwa zapachu oraz fakt, że pracowałam nad tym projektem ze swoim partnerem natchnęło mnie do takiego porównania:

True love is like a tattoo

It’s not always perfect,

but it’s permanent.

My Tattoo Challenge woman My Tattoo Challenge man (4)

Ostatni krok to sfotografowanie już gotowych buteleczek Halloween Tattoo. Mój partner nie chciał wystąpić w roli model więc zmuszona byłam do ograniczeni się tylko do zdjęć produktowych. Zdecydowałam się na proste tło, nadal będące w klimacie Halloween. Czerń i rozpostarte pajęczyny były dość oczywistym wyborem, ale wydaje mi się, że dobrze się sprawdziły.

My Tattoo Challenge (1)

W perfumeriach dostępne są zapachy Halloween Tattoo w standardowych czarnych butelkach ze srebrnymi tatuażami. Więc teraz krótko o nich. Damski Halloween Tattoo w nucie głowy to słodycz Piña colady, mandarynki i gruszki przyprawionych szczyptą czerwonego pieprzu. Nuta serca to tajemnicza czarna róża, gardenia, jaśmin i sól morska. Nuty bazy to naturalne akordy drzewa sandałowego, cedru, fasoli tonka i piżma. Ceny wahają się od 79 zł za 30ml do 159 za 100ml EDT.

Halloween tattoo woman

Halloween Tattoo Man łączy w sobie jabłkowe Martin, liście bambusa, kardamon i mandarynkę w nucie głowy. Nadaje aromatu czarnym pieprzem, imbirem, estragonem i wodą morska w nucie serca. A bazę stanowią ziemiste akordy drzewa sandałowego, szarego bursztynu, piżma oraz patchouli. Ceny wahaj ą się od 139 za 50 ml do 199 zł za 125 ml EDT.

Halloween tattoo man 2

photos: Lucy | press