10 najmodniejszych kolorów wiosny 2016 wg Pantone

Pantone ogłosił 10 najmodniejszych kolorów na wiosnę 2016. Patrząc na to zestawienie dochodzę do wniosku, że moja szafa właśnie stała się bardziej modna. Koniec z trudną i niepasującą do niczego Marsalą. Teraz czas na brudne pastele, szarości, fiestę i jaskier.

Pantone spring 2016 palette icon

To, co powie Pantone ma dość spory wpływ na świat mody, zwłaszcza tej komercyjnej. W tym roku z półek sklepowych i stron magazynów straszyła nas Marsala. Winny kolor, który mało komu pasuje i ciężko współpracuje z innymi barwami. A jednak był „in” i nie jedna z nas kupiła coś w tym odcieniu. Na szczęście w wiosennym zestawieniu mamy wiele kolorów, które łatwo połączyć z tym, co mamy już w szafie. Moja garderoba składa się głownie z Lilac Gray (i pokrewnych) ze sporą dawką Rose Quartz, Serenity, Limpet Shell i Snorkel Blue. Teraz te nazwy brzmią tajemniczo, ale poniżej je objaśniam byście korzystając z ostatnich sezonowych wyprzedaży mogły się przygotować na następna wiosnę. Zostało do niej już tylko ok. 190 dni.

Pantone Lilac Gray 2

Neutralna szarość wraca z liliowym bukietem. Lilac Gray to idealny kolor bazowy. Na jego podstawie można budować różnorodne stylizacje. Monochromatyczne lub łącząc go z bielą, czernią, pastelami czy innymi odcieniami z tego zestawiania.
Bluza LTB
Szorty Only
Buty Nike
Sukienka Mascara

 

Pantone Rose Quartz 2

Rose Quartz to lekko przydymiony róż. Spokojniejszy i bardziej dojrzały od swojej jaskrawej siostry. Lubię go zestawiać z szarościami. Jako total look wydaje mi się trochę zbyt monotonny.
Buty Georgia Rose
Sweter Line of Oslo
Torebka Roccobarocco
Sukienka Dorothy Perkins

 

Pantone Serenity

Odcień Serenity ma uspokajające działanie niczym wakacyjne niebo. Daje uczucie wytchnienia, dlatego świetnie sprawdzi się też na ścianach w sypialni. To kolejny kolor lubiący szarości, dobrze też będzie wyglądał z granatem, przydymionym różem i bielą a nawet jasnym brązem.
Szalik Medicine
Bluzka Tom Tailor
Szorty Topshop
Trampki Vans

 

Pantone Snorkel Blue

Snorkel Blue jak już sama nazwa wskazuje jest kolorem idealnym do marynistycznych stylizacji. Więc nijako z urzędu pasuje do bieli i czerwieni. Można go tez łączyć z innymi kolorom z wiosennej palety Pantone, np. Serenity, Buttercup, Limpet Shell czy Rose Quartz i Lilac Gray.
Bluzka Lacoste
Stanik Calvin Klein
Spódnica Modström
Buty Georgia Rose
Szal Mango

 

Pantone Limpet Shell

Kolejnym morskim kolorem jest Limpet Shell. W odróżnieniu od Snorkel Blue, jest to odcień lekko turkusowej, przejrzystej wody w zatoce. Nie będzie zaskoczeniem jak napiszę, że i ten kolor współgra z szarością, bielą i czernią.
Buty Skechers
Koszyk Reisenthel
Bluza Superdry
Kostium Speedo
Spodnie miss goodlife

 

Pozostałe kolory na wiosnę 2016 według Pantone:

 

Pantone spring 2016 palette

Photos: press