Wymarzony balkon od IKEA

Już gdzieś na dalekim horyzoncie pojawia się wizja wakacji, porannej kawy spokojnie pitej na tarasie i wieczornych uczt w ogrodzie. Zanim jednak to nastąpi przy odrobinie kreatywności i z pomocą produktów IKEA na balkonie w środku miasta można wyczarować małą oazę relaksu.

ikea balkon w stylu zen4

Wiosenne nowości w ofercie IKEA to meble balkonowe, ogrodowe oraz dekoracje i akcesoria, które pozwolą wprowadzić odrobinę wakacyjnego powiewu do codziennego miejskiego życia. Marzy się wam wyjazd do Spa i odprężające masaże? Wprawdzie w IKEA masażystów nie sprzedają, ale meble z serii ARHOLMA czy leżak ÄPPLARÖ wraz z ozdobami z serii BITTERGURKA zamienią taras w świątynię zen. Do tego jeszcze tylko wygodne poduchy i lampiony, które wieczorem dadzą urokliwe światło.

ikea pomysl na aranzacje malego balkonu

Wizja domowego zakątka relaksu rodem ze Spa jest bardzo kusząca, ale niestety nie każdy dysponuje wystarczająco dużym balkonem czy tarasem. Na szczęście IKEA pomyślała też o właścicielach niewielkich balkonów w miejskich blokowiskach. Mnie urzekł składany półokrągły stolik z krzesłem z serii ASKHOLMEN. Po porannej kawie, a jak wiadomo ta smakuje najlepiej pita w promieniach słońca, stoli łatwo można łatwo złożyć i nadal na balkonie zostaje miejsce na pranie. Podobnym rozwiązaniem jest komplet z serii ÄPPLARÖ. Też mamy składany stół, ale wmontowany w żebrowaną ściankę, na której można zawiesić doniczki lub półeczki. Jeśli macie dość długi, ale płytki balkon dobrym rozwiązaniem będzie ława FALSTER, która jednocześnie może służyć za siedzisko, półkę na doniczki i schowek na drobiazgi.

ikea ogrod na balkonie

W IKEA nie mogło zabraknąć asortymentu dla amatorów ogrodnictwa. Jest tu wszystko od mebli i półek na doniczki, przez mini szklarnie i narzędzia aż po żywe rośliny i nasiona. Fani domowych upraw mogą stworzyć romantyczny warzywniak lub nowoczesny zielnik. Wystarczy dobrać odpowiednie stojaki, osłonki na doniczki i akcesoria. Mi najbardziej spodobał się zestaw 6 doniczek na zioła SOCKER, które można postawić na parapecie lub zawiesić na balustradzie balkonu. Proste i praktyczne. W tym roku idę o krok dalej i poza ziołami i pomidorkami na moim balkonie zagoszczą cytrusy, które też można kupić w sklepach IKEA. By nie pobrudzić sobie rąk przy przesadzaniu roślin wybrałam turkusowe rękawiczki KRYDDNEJLIKA w stylu retro.

ikea ogrodek na balkonie

Balkon czy taras niezależnie od rozmiarów powinien być małym azylem spokoju i zieleni w środku miasta. Miejscem gdzie można się zrelaksować, naładować się promieniami słonecznymi czytając książkę czy po prostu delektować się poranną kawą lub wieczorną lampką wina. Jeśli macie ochotę możecie dać upust swojej kreatywności i nadać mu dowolny charakter lub postawić na prostotę i neutralność, jaką dają meble z serii FALSTER. Wieczorem nastrój wprowadzi delikatne światło z lamp SOLVINDEN w kształcie jabłek i gruszek lub zestaw trzech świec LED STÖPEN.

ikea pomysl na balkon

Photo: press