Balmain Extatic eau de toilette

Balmain Extatic to jedna z moich ulubionych rodzin zapachowy. Pierwsza złota woda perfumowana na tyle mnie zachwyciła, że zainicjowała serię wpisów o perfumach (możecie o niej przeczytać tu). Gdy na rynku pojawiła się nowa, różowa odsłona było pewne, że znajdzie się w mojej toaletce.

Balmain Extatic EDT pink (1) Balmain Extatic EDT pink (2) Balmain Extatic EDT pink (4)

Balmain Extatic Eau de toilette, jak podaje producent ma być wersją na dzień znanego już zapachu. Faktycznie w porównaniu do złotego pierwowzoru różowa wersja jest spokojniejsza, bardzo ciepła i kwiatowa. W brew temu, co mógłby sugerować pastelowo różowy flakon zapach nie jest cukierkowo słodki. Ma pewne słodsze delikatne nuty (róża turecka, mandarynka, liczi i magnolia), ale nie jest to banalna słodycz. Jest to zapach bardziej toaletowy (nie chcę użyć słowa mydlany). W połączeniu z mocnymi nutami cedrowymi i piżmowymi tworzy kompozycję bardzo francuską.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika lucy_insider (@lucy_insider)

Balmain Extatic przywodzi na myśl największe domy mody, a Balmain niewątpliwie do nich należy. Oraz ich klientki, młode kobiety sukcesu ubrane w designerskie stroje, jedzące lunch w jednej z paryskich kawiarenek. Są to kobiety po 30., które już wyrobiły w sobie wyrafinowaną elegancję, ale jeszcze nie zapomniały o młodzieńczej spontaniczności. Czyli dokładnie to co proponuje Balmain pokazuje na wybiegu. Poniżej fragment kolekcji wiosna-lato 2014

Balmain spring summer 2014

Toaletowa świeżość Balmain przypomina mi też perfumy mojej babci. Nie wiem, jakich używała, bo to wspomnienie z mojego wczesnego dzieciństwa, ale gdy czuję grę róży, jaśminu i piżma przed oczami widzę swoją babcie. Wyjątkowo elegancką, nieco powściągliwą, ale uśmiechniętą, zawsze pięknie ubraną i z idealnie ułożonymi włosami.

Balmain Extatic EDT pink (5) Balmain Extatic EDT pink (3)

 

Balmain Extatic eau de toilette jest bardzo podobny Balmain Extatic eau de perfume, ale ze wszystkich nut użytych w obu zapachach powtarza się tylko jaśmin. Oba zapachy mogą ze sobą współgrać. Różowe EDT na dzień, wieczorem wzmocnione przez złote EDP. Na rynku jest też Balmain Extatic gold Edition w Czarnym flakonie.

Balmain extatic edt pink

NUTY GŁOWY: Zielona Mandarynka, Liczi, Czarna Porzeczka
NUTY SERCA: Esencja Róży Tureckiej, Magnolia, Świeży Jaśmin
NUTY GŁĘBI: Ambroxan, Drzewo Cedrowe, Piżmo

 

photos: Lucy | press