Magda Butrym wiosna lato 2015

Polska moda dorasta, a przynajmniej zaczynam odnosić takie wrażenie, bo pojawiają się projektanci, którzy są w stanie stworzyć dojrzałe, przemyślane i kompletne kolekcje dalekie od obecnego na każdym rogu streetwearu. Magda Butrym jest najlepszym przykładem takiej projektantki. Jej kolekcja na wiosnę lato 2015 to idealne wywarzenie trendów i koncepcji z tym, co kobiety chcę nosić.

 

Magda Butrym wiosna lato 2015

Magda Butrym inspiracje czerpie z lat 60. i 70. Wyraźnie widać to w formie brązowego płaszcza, czarnej sukienki z długimi rękawami, kobaltowego garnituru i dzwonowatych spodni. Natomiast w wzorzystych materiałach można dopatrywać się tureckich wpływów. Drapowanie spódnicy przywodzi na myśl wejście do jurty. Mimo iż w deseniach pojawiają się różne kolory (róż, błękit, granat, czerwień) i faktury to poprzez dominację czerni i kobaltu na gładkich tkaninach cała kolekcja sprawia wrażenie bezpiecznej, łatwej w zestawieniu, ale nie banalnej. Takie łączenie etnicznych inspiracji z uniwersalną elegancją to coś, co doskonale znamy z kolekcji Isabel Marant.  Jest to moda ciekawa i jednocześnie dostępna. W rozumieniu fasonów, a nie ceny. No cóż, za jakość trzeba płacić. A dokładnie ile? Już niedługo na stronie Magdy rusza sklep online i dowiem się ile muszę wydać na wzorzystą mini, którą jestem zauroczona.

 

Moje trzy ulubione sylwetki z lookbooka Magdy Butrym to wzorzysta spódnica połączona z prostą czarną koszulą. Równie prosta czarna sukienka oraz spódnica z frędzlami i prosty top w odcieniu pudrowego różu. Czyli rzeczy, które sprawdzać sie, jako całodzienna stylizacja, do pracy i na wieczornego drinka.

Magda Butrym wiosna lato 2015 1 Magda Butrym wiosna lato 2015 2 Magda Butrym wiosna lato 2015 3 Magda Butrym wiosna lato 2015 4 Magda Butrym wiosna lato 2015 5 Magda Butrym wiosna lato 2015 6 Magda Butrym wiosna lato 2015 7 Magda Butrym wiosna lato 2015 8 Magda Butrym wiosna lato 2015 9 Magda Butrym wiosna lato 2015 10 Magda Butrym wiosna lato 2015 11 Magda Butrym wiosna lato 2015 12 

photos: press