Poznajcie Alessandro

Kilka dni temu byłam na niezwykle miłym spotkaniu u Alessandro. Okazja byłą nie byle jaka, marka Alessandro w tym roku świętuje 25 lecie działalności. Przez ćwierćwiecze firma stała się liderem w branży manicure i obecnie oferuje ponad 3000 innowacyjnych produktów.
Alessandro Biotin Nail Hardener
Alessandro striplac 4

Na spotkaniu Frank Schäberle, główny szkoleniowiec Alessandro, własnoręcznie zadbał o moje paznokcie. Moją trochę zniszczoną od hybrydy płytkę zregenerował za pomocą Biotin Nail Hardener. Odżywka utwardza łamliwe i rozdwajające się paznokcie oraz uzupełnia w nich składniki odżywcze. Następnie Frank pomalował mi paznokcie rewolucyjnym (jak dla mnie) lakierem Strpilac. Jest to złoty środek między zwykłym lakierem a hybrydą. Striplac nakłada się tak samo jak hybrydę, czyli bazę, dwie warstwy koloru i top kolejno utrwalając pod lampą UV. Różnica polega na tym, że Striplac (co sugeruje nazwa) zdejmuje się całym płatem. Taki paznokciowy striptiz. Lakier nie wnika tak mocno w płytkę jak hybryda i do jego usunięcie nie trzeba stosować acetonu, przez co nie niszczy paznokci. A trwałość jest porównywalna.

Alessandro striplac 3

Alessandro fashion inspiration

Alessandro wydaje własny magazyn Alessa. Wewnątrz znajdziecie sporo informacji o produktach, porady oraz inspiracje z wybiegów. Z Frankiem rozmawialiśmy o trendach na jesień 2014 i tak jak na wybiegach, tak i w ofercie Alessandro dominować będą stonowane odcienie zieleni, fioletu, wina oraz metaliczny brokat.

Alessandro striplac 2

Alessandro nailpolish

Jak wspomniałam Alessandro ma naprawdę bogatą ofertę. Na uwagę zasługuje color code – żele, hybrydy, Striplac oraz tradycyjne lakiery mają takie same odcienie, dzięki czemu łatwo można dobrać idealny produkt dla siebie, albo lakierem uzupełnić odrastającą hybrydę lub żel. Dwa ciekawe produkty, o których planuję zrobić osobne wpisy to samorozgrzewające się skarpety pielęgnacyjne oraz pewien tajemniczy kosmetyk, który został stworzony specjalnie dla La Toyii Jackson.

Alessandro striplac

 
 
photos: press | Lucy

 • Barbara Weinert

  Hej szukałam w google informacji o Striplac i natrafiłam na Twoją opinię. Piszesz, że przed striplac-iem nałożono Ci odżywkę na paznokcie Nail Biotin, czy na tą odżywkę od razu nałożony został Twin Coat Striplac czy paznokieć został oczyszczony? Jeśli odżywka została, czy z paznokciem coś się działo po zakonczonym manicure lub też przy ściaganiu? Jaki był czas utrzymania się stripacu? Pozdrawiam!

  • Wszystko zależy od stanu płytki. Jeśli masz paznokcie w dobrym stanie to wystarczy je lekko zmatowić pilniczkiem i można nakładać Striplac. Jeśli są mocno zniszczone lepiej jest przeprowadzić kurację naprawczą, a ze Striplackiem poczekać kilka dni. Ogólnie to Striplac będzie się lepiej trzymał na „surowym” paznokciu niż na warstwie odżywki. Mam nadzieję, że te informacje okażą się pomocne.

   • Basia Weinert

    Paznokcie mam w dobrej kondycji, pierwszy raz zaaplikowałam striplac na paznokcie wiec zobaczę jak po nim będą wyglądać. Zapytałam o odżywkę bo zaciekawiło mnie to :) a Ty stosowałaś więcej niż jeden raz Striplac? Jesteś zadowolona, czy jednak miałaś zniszczone paznokcie jak po hybrydach/żelach?

    • Moje paznokcie były zniszczone właśnie od zwykłej hybrydy. Striplac jest delikatniejszy i nie powinien mieć tak negatywnego wpływu na paznokcie. Ja miałam tylko raz więc tak do końca nie mogę ocenić. Teraz najczęściej maluję paznokcie Vinyluxem.

 • Pingback: michał szulc, szulc, michał szulc jesień zima 2015, jesień zima 2015, hold the rivers, szulc hold the rivers, La Biosthetique, Cosmetics Group, Alessandro International, polska moda, backstage, polscy projektanci | Insider()