Alexander Wang x H&M

Pamiętam jak kilka miesięcy temu na śniadaniu prasowym H&M rozmawiałam z przedstawicielami marki o kolaboracjach. Padło wtedy pytaniem, z kim chciałabym aby H&M nawiązało współpracę. Powiedziałam, że marzę między innym o kolekcji Alexandra Wanga, bo jego minimalistyczny, ponadczasowy styl to coś, co chętnie noszę na co dzień. Kilka tygodni później okazało się, że spełni się moje małe marzenie. Z recenzją kolekcji czekałam do publikacji całego lookbooka, dziś się on pojawił i jestem trochę rozczarowana.

Alexander Wang x H&M looks

Alexander Wang x H&M looks 3

Alexander Wang x H&M looks 2

Nie zrozumcie mnie źle, kolekcja Alexander Wang x H&M nie byłaby zła (i nie jest), jako standardowa kolekcja H&M albo jakiejkolwiek innej marki, ale w momencie gdy ubrania sygnowane są nazwiskiem Wanga spodziewałam się więcej. Więcej bieli, więcej baisiców i więcej elegancji. A może mniej. Mniej sportowego stylu, mniej krzykliwe logo. Jak już wspomniałam Wanga cenię za jego minimal i uniwersalność, liczyłam na kolekcję zbliżoną do tego co, co sezon pojawia się na jego pokazach. Dobrze, że wielcy projektanci wprowadzają sportowy styl na salony. Można tu wspomnieć o siłowni Chanel czy worku treningowym Louis Vuitton (nawiasem mówiąc zaprojektowanym również przez Karla Lagerfelda). Jednak wydaje mi się, że kolaboracja z H&M ma dać szansę mniej zamożnemu klientowi kupić ubrania z metką znanego projektanta, więc kolekcja powinna być bardziej zbliżona do jego standardowych lub baisicowych linii.

Alexander Wang x H&M men looks Alexander Wang x H&M men looks 3 Alexander Wang x H&M men looks 2

Pomarudziłam trochę to teraz czas na kilka pochwał. Kolekcja ma Wangowski sznyt, co witać w doborze materiałów, grze faktur i dopracowanych detalach. Inspiracja sportem została potraktowana kompletnie. Alexander Wang x H&M to nie tylko ubrania wzorowane na strojach nurków lub zawodników z ringu, ale też przemyślane dodatki. Torby, plecaki, długie skarpety, okulary, gogle oraz rękawice bokserskie. Jest, w czym wybierać i miksując tą kolekcję z klasyką, miejską elegancją lub basicami można stworzyć ciekawe, dynamiczne looki. Duży plus też za męskie sylwetki, które nie są tylko dodatkiem do damskiej linii. Idą z nią na równi w parze a niekiedy, jak w przypadku legginsów i bluzy bardziej mi się podobają od kobiecych odpowiedników.

77b5fb767e0a0e9370d6130688eedd0c 36a1cd9cebc825896731f3a2da5f9118
1ae1969d2d1d3ceca9d25d0cca4cad4b

Czy będę próbowała coś kupić z kolekcji Alexander Wang x H&M? Tak! Celowo napisałam „próbowała”, bo każdy wie co się dzieje w dniu premiery. Jest to walka o ogień, przetrwanie i własne życie. Na przedsprzedaży dla prasy niestety dzieje się to samo. No, ale kto nie chciałby mieć Wanga w szafie? Ja postaram się upolować długi luźny T-shirt, krótki sportowy top, prostą sukienkę do kolan. Najbardziej nastawiam się na sukienkę z szarymi panelami i granatową lamówką oraz okulary przeciwsłoneczne. Ogólnie polować będę na najmniej sportowe looki.

alexander wang x H&M best looks 7c8e3040742010ae00268e4f98a9b109

Photo: press