MAC Rocky Horror Picture Show

MAC Cosmetics nową limitowaną liną kosmetyków celebruje fenomen, jakim stał się spektakl Rocky Horror Show i film Rocky Horror Picture Show. Rocky już cztery dekady bawi i szokuje widzów na całym świecie.

MAC105170_v2_CMB_WHT_16.psd

 

 

Richard O’Brien w 1973 roku zachwycił londyńczyków zabawnym i niegrzecznym musicalem Rocky Horror Show. Produkcja wywołała niemałe zamieszanie i podzieliła widzów na wiernych fanów i oburzonych krytyków upatrujących w filmie obrazy każdej możliwej świętości i przekroczenia wszelkich granic przyzwoitości. Dwa lata później Jim Sharman przeniósł losy niecodziennych bohaterów na duży ekran. W filmie zagrali Susan Sarandon, Barry Bostwick, o rolę ekscentrycznego Doktora Frank-N-Furtera ubiegał się Mick Jagger, ale finalnie wybrano Tima Curry.

 

Spektakle były grane przy pełnej widowni przez 7 lat zarówno w Londynie jak i na Broadway’u i licznych spektaklach wyjazdowych. Co więcej, fani Rockiego często przychodzili przebrani a w trakcie przedstawienia rzucali popcornem i papierem toaletowym. Na każdym innym przedstawieniu takie zachowanie uchodziłoby za obraźliwe, ale nie na Rocky Horror Show. Tu aktorzy sami zachęcali do takich zachowań, wchodzili w interakcję z widzami i wspólnie śpiewali kultowe piosenki. Dlaczego o tym wszystkim mówię? Otóż na zakończenie mojej tanecznej „kariery” miałam przyjemność wystąpić w Och-Teatrze właśnie w Rocky Horror Show. Próby i sam spektakl były dla mnie niezapomniane a kolekcja MAC’a przypomina mi tamte chwile. Limitowana linia kosmetyków z kultowymi ustami powstała by uczcić 40 lat fenomenu, jakim stał się Rocky. Paleta bar została dobrana tak, by można było wykonać makijaż rodem z filmu. Może to być styl  wystraszonej i zachowawczej Janet Weiss, ostrej pokojówki Magenta lub naukowca z zacięciami do bycia drag queen – Doktora Frank-N-Furtera.

 MAC105170_v2_CMB_WHT_16.psd

Cała kolekcja składa sie z 21 elementów. Moi ulubieńcy to: puder do modelowania twarzy, brokatowo metaliczny lakier do paznokci Formidable, paleta sześciu cieni Riff Raff, krwiście czerwona pomadka Strange Journey oraz maskara Zoom Fast Black Lash Deepest. Kosmetyki MAC Rocky Horror Picture Show dostępne będą w październiku w salonach MAC Cosmetics w Galerii Mokotów, Złotych Tarasach oraz na www.maccosmetics.pl, więc nie ma na co czekać, get your freak on i ruszajcie na podbój miasta.