Wizyta w 19. Dzielnicy Sztuki Mody i Urody

Jest w Warszawie takie miejsce, co nazywa się 19. Dzielnica Sztuki Mody i Urody. Co tam się kryje? Całkiem sporo różnych działalności. Jest showroom z kilkoma mniej lub bardziej znanymi markami, na ścianach wiszą obrazy, które można kupić jak w tradycyjnej galerii, działa tam agencja PRowa, odbywają się tam konferencje i warsztaty a niedawno zostało otwarte małe Spa. Można oddać włosy w ręce całkiem sympatycznej ekipy fryzjerów, potem zrobić mani-pedi, skorzystać z różnych zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Byłam, testowałam i dziś mam dla was relację.

 

Moimi włosami zajęła się Julita Wilkoń. Już na wstępie zyskała u mnie dużego plusa za to, że chyba, jako pierwsza fryzjerka od razu wiedziała, co moim włosom „dolega”. To, że mogę je uczesać tylko po umyciu, bo szczotkowanie na sucho zawsze kończy się jednym wielkim afro. To, że od zbyt częstego mycia też lubią się puszyć już nie wspominając o tym, co dzieje się przy odrobinie wilgoci i wiatru. Dobrała mi odpowiedni szampon i odżywkę Schwarzkopf BC Moisture Kick, a następnie zrobiła mi kurację nawilżającą Tuft z chromoterapią i aromaterapią. Poradziła mi też jak powinnam myć włosy. Okazuje się, że zamiast nakładać szampon an całą ich długość powinnam myć jedynie skórę głowy, bo piana przy spłukiwaniu i tak wystarczająco je umyje. Muszę przyznać, że ta metoda się sprawdza. Moje włosy mniej się puszą.

Lucy at 19 Dzielnica 4

Gdy moje włosy dostawały nowe życie w parówce a moja czacha dymiła, Kasia zajęła się moimi paznokciami. To, co mi się najbardziej spodobało w 19. Dzielnicy to kompleksowość tego miejsca. Siedząc na fotelu fryzjerskim w tym samym czasie dziewczyny zajmowały się moimi włosami i paznokciami. Spora oszczędność czasu. Można tu przejść kompletną metamorfozę, od fryzury po garderobę. A to wszystko w luźnej atmosferze. Ja z wizyty jestem bardzo zadowolona. Moje włosy odżyły, stały się miękkie i lśniące i co dla mnie ważne, Julita usłuchała mojej prośby by nie schodzić z długość.

Lucy at 19 Dzielnica 3

Był czas na selfie

 

Lucy at 19 Dzielnica 5

 

 

My Kim Kardashian moment

Lucy at 19 Dzielnica 6

Pod opiką Julity było całkiem zabawnie, ale też profesjonalnie

Lucy at 19 Dzielnica 7

Oto efekt końcowy i moje hollywoodzkie fale

 

Lucy at 19 Dzielnica

Lucy at 19 Dzielnica 2

 

19. Dzielnica Sztuki Mody i Urody

Ul. Kolejowa 47, Warszawa

 

Photo: Caro