IKEA 2015

Kilka dni temu IKEA zaczęła dystrybuować katalog IKEA 2015. Jak co roku pojawia się motyw przewodni, tym razem jest to „tu zaczyna się dobry dzień… i dobra noc”, czyli pomysły na urządzenie sypialni i miejsca do wypoczynku. Każdy, kto u mnie był, albo widział na zdjęciach jak mieszkam wie, że lubię design IKEA. Co tu ukrywać odpoczywać w komfortowych warunkach też lubię, dlatego musiałam podzielić się kilkoma ciekawymi aranżacjami z nowego katalogu IKEA.

.

Zdjęcia wydają się być małe, ale po kliknięciu pojawią się w pełnej wielkości.
ikea 2015 sypialnia 2 ikea 2015 pomysl na sypialnie

.

Wrzosowa garderoba, mimo że jest daleka od mojej minimalistycznej estetyki, to mała księżniczka siedząca gdzieś głęboko we mnie chciałaby taką mieć. Zwłaszcza toaletkę Hemnes i szare pudełka z mojej ulubionej serii Kvarnvik. A ustawiona przy oknie komoda Hemnes z miękkimi poduchami to idealne miejsce do relaksu i czytania książek. Mogę tylko ubolewać nad tym, że nie mam w mieszkaniu takiego okna.

 ikea 2015 garderoba ikea 2015 sypialnia ikea 2015 salon

.

Jak wypoczynek to i sielskość. IKEA przygotowała serię mebli inspirowaną stylem rustykalnym. Linia Hurdal i Arkelstorp to szafy, komody, stoliki i łóżka robione na starą modłę, dostępne w naturalnym drewnie, zieleni oraz czerni. Nie wiem czy wstawiłabym te meble do swojego mieszkania, ale jakbym miała domek na wsi to na pewno by się tam znalazły.

ikea 2015 sypialnia rustykalna ikea 2015 komoda szafa rustykalna ikea 2015 komody ikea 2015 sypialnia 3

.

Do łazienki IKEA przygotowała kilka nowych tkanin. Ręczniki i zasłony prysznicowe w nowych wzorach, między innymi w odcieniach turkusu. Jakbym robiła remont łazienki to zdecydowałabym się na trochę romantyczną serię mebli Silveran oraz pudełka z przegródkami Godmorgon by wreszcie zapanował porządek w kosmetykach. Do tego różnokolorowe świece zapachowe Bracka i łazienka zamienia się w oazę spokoju i relaksu.

ikea 2015 lazienka ikea 2015 lazienka 2

.

W 2015 roku IKEA proponuje modne połączenie szarości z żółtym. Nie sądziłam, że ta kombinacja mi się spodoba, ale gdy dominują różne odcienie szarego a żółty jest jedynie delikatnym akcentem przełamującym monochromatyczność, całość wygląda całkiem interesująco. W kuchni IKEA stawia na odważne ciemnie barwy. Niebieski połączony z grafitem lub czerń z zielenią. Styl mebli i dekoracji to złoty środek między tradycją a nowoczesnością.

ikea 2015 ikea 2015 kuchnia ikea 2015 kuchnia 2

photos: press