H&M Conscious & Conscious Exclusive

H&M ostatnimi kolekcjami na nowo rozbudza moją miłość do marki. Gdy ogłoszone zostało, że tegoroczną designerską kolekcję zaprojektuje Alexander Wang, wiedziałam, że H&M znowu zdominuje moją szafę. Ale za nim o tej współpracy, bo do premiery jeszcze sporo czasu (podobno ma trafić do sklepów 6 listopada) to teraz krótko o dwóch ostatnich odsłonach H&M Conscious.

Mniej wtajemniczonym przypomnę, że ideą linii H&M Conscious jest tworzenie mody bardziej przyjaznej środowisku. W tegorocznych kolekcjach użyto takich materiałów jak organiczna skóra pozyskana od krów z szwedzkich ekologicznych hodowli, organiczny jedwab czy lyocell produkowany z celulozy drzewnej. Tkaniny mają być nie tylko trwałe i miłe w dotyku, ale też proces ich produkcji ma być przyjazny środowisku.

Podstawowa linia H&M Conscious to letnie, zwiewne sylwetki doprawione ze szczyptą markańskiego charakteru. Szaro-beżowa część kolekcji inspirowana safari sprawdzi się też w miejskiej dżungli a ciepłe czerwienie i pomarańcze to propozycja na upalne wieczory.

H&M Conscious  (1) H&M Conscious  (2) H&M Conscious  (3) H&M Conscious  (4) H&M Conscious  (5) H&M Conscious  (6)

 

H&M Conscious Exclusive, jak już sama nazwa wskazuje jest linią bardziej ekskluzywną a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że czerwono-dywanową. Ubrania z poprzednich kolekcji nosiły Amanda Seyfried, Michelle Williams, Kristin Davis… Tegoroczna odsłona, zaprojektowana wspólnie z Ever Manifesto (wydawnictwo i team ekspertów, promujący etyczny i ekologiczny rozwój mody)też ma duże szanse pojawić się w świetle fleszy. Zjawiskowe hafty, koronki, cekiny oraz koraliki z poliestru pochodzącego z recyklingu to nowoczesna bohema z hiszpańskim pazurem. O ile mnie pamięć nie myli, to po raz pierwszy w kolekcji H&M Conscious Exclusive pojawiła się suknia ślubna.

H&M Conscious Exclusive (1) H&M Conscious Exclusive (2) H&M Conscious Exclusive (3) H&M Conscious Exclusive (4) H&M Conscious Exclusive (5) H&M Conscious Exclusive (6) H&M Conscious Exclusive (7) H&M Conscious Exclusive (8) H&M Conscious Exclusive (9) H&M Conscious Exclusive (10) H&M Conscious Exclusive (11) H&M Conscious Exclusive (12) H&M Conscious Exclusive (13) H&M Conscious Exclusive (14) H&M Conscious Exclusive (15) H&M Conscious Exclusive (16) H&M Conscious Exclusive (17) H&M Conscious Exclusive (18) H&M Conscious Exclusive (19) H&M Conscious Exclusive (20) H&M Conscious Exclusive (21)