Mamapiki – Urban Flora

Mamapiki zabrała nas do miejskiej dżungli. Takiej typowo polskiej gdzie ciepłe bluzy z dresowej dzianiny idą w parze z lekkimi ortalionowymi szortami a kolor nieśmiało przebija się przez wszechobecną czerń.


 

Kolekcja Urban Flora jest jak najbardziej do noszenia, proste streetwearowe formy wzbogacone zostały interesującymi detalami. Czasem jest to kontrast między mięsistą dzianiną a gładkim ortalionem a czasem, jak w przypadku płaszcza, struktura nadana przez krój i ściągacz na plecach. Większość ubrań z dziewięcioelementowej kolekcji ozdobiona jest wielokolorowym motywem rozłożystych liści. Dziewczyny z Mamapiki mówią, że są to liście bananowca na moje oko bardziej przypominają monsterę, ale to już niuans dla wnikliwych. Kto chce może to zgooglować. Tak czy inaczej, sama technika druku jest ciekawa. Są to wielobarwne mozaiki nanoszone ręcznie metodą sitodruku wypukłego. Sprawia to, że balans między poszczególnymi kolorami jest zawsze inny a żadna bluza czy spodnie nie są identyczne.

[BMo_scrollLightboxGallery id=190 slG_vertical=0 duration=slow gallery_width=512 gallery_height=400 thumbs_width=100 thumbs_height=100 slG_caption=1 slG_loopThumbs=1 slG_opacity=40 slG_area=200 slG_scrollSpeed=2 slG_autoScroll=1 slG_aS_stopOnOver=1 slG_responsive=1 slG_relType=’lightbox|_{id}_|’ slG_useLightbox=1 slG_lightbox_text=’image {current} of {total}’ slG_lightbox_opacity=85 slG_lightbox_slideshow=1 slG_lightbox_speed=2500 ]

 

Web Web Web Web Web Web Web Web Web Web Web Web Web

Fotografka: Monika Kmita
Stylistka: Dorota Magdziarz
Włosy i make up: Agnieszka Hodowana
Postprodukcja: Agata Bielska
Grafika:Kamila Mitka
Modelka: Julia / Neva Models