Saluterra

Sometime ago I went to Saluterra presentation and  I must say I was intrigued with what I heard. Every cosmetic is almost all made out of natural ingredients such as essential oils, extracts from rare herbs and flowers, beeswax and they are parabens free. Range of Saluterra products is vast, from basic care to few step treatments. Today I want to share with you two of my favorite.

 
First one is regenerating cream with Antarktycine. This mysterious ingredient is glycoprotein extracted from microorganisms from the deepest corners of Antarctic. It protects your skin from cold and UV rays. It also helps reduce wrinkles. According to the producer after 30 days your wrinkles are 50-60% smaller. I don’t know about that, I just started using it so I can’t tell if it’s true. I will post test next month.

 

Second one is sugar peeling with essential oils. Shea butter, macadamia and soy oil hydrate skin and tocopherol works as an antioxidant. Peeling has very nice smell and leaves your skin soft and radiant.

 

 

>>> A teraz po polsku… <<<

 

Jakiś czas temu byłam na prezentacji kosmetyków Saluterra i muszę przyznać że zaciekawiło mnie to co zobaczyłam. Wszystkie produkty prawie w całości składają się z naturalnych składników takich jak, olejki eteryczne, wyciągi z ziół i kwiatów oraz wosku pszczelego i są wolne od parabenów i barwników. Salutterra ma bardzo bogatą ofertę, od codziennej pielęgnacji po kilkuetapowe zabiegi. Dziś chcę Wam pokazać dwa moje ulubione produkty.

 

Pierwszy z nich to krem odbudowujący z Antarktycyną (132PLN). Ten tajemniczy składnik to glikoproteiny uzyskane z mikroorganizmów żyjących na Antarktydzie. Chroni on skórę przed zimnem i promieniami UV oraz redukuje zmarszczki. Według producenta po 30 dniach mają się zmniejszyć o 50-60%. Nie wiem czy to prawda bo dopiero zaczęłam używać tego kremu ale za miesiąc zamieszczę na blogu test.

 

Drugim kosmetykiem jest peeling cukrowy z olejkami eterycznymi (84PLN). Nie tylko ładnie pachnie ale też pozostawia skórę gładką i rozświetloną. Olejek sojowy, olejek makadamia oraz masło shea nawilżają a tokoferol zapobiega tworzeniu się wolnych rodników.

 

 

You may also like:

> Haircology

> Peeling malinowy

> Żel pod oczy Eisenberg