What a JOY

I don’t like to brag but this year, so far, has been very generous for me and I just have to share my joy with you. It started with Blog of the Year award for best newcomer. I was so happy and honored to be among such winners as Maffashion, Harel and Hanneli. After that JOY magazine included me in article about fashion bloggers, and again I was in great company of Maff, Macademian Girl and other talented bloggers.

 

image

 


Then Agnieszka Kawala-Surma asked me to take part, with other bloggers, in her fashion show. I’m glad that she has dared to break stereotypes and show size 10 on the runway. To complete list of my small successes, I recently saw that in a poll for your favorite blogger on JOY fanpage I’m in second place. Long after Maff but right before Macademian and Jesscia Mercedes and for that my dears I want to thank you very much!

 

image (1)

 

 

 

 

>>> A teraz po polsku… <<<

 

Nie lubię się przechwalać, ale jak na razie początek tego roku jest dla mnie bardzo łaskawy. Zaczęło się od nagrody Blog Roku, w kategorii debiut roku. Byłam niezwykle szczęśliwa, że znalazłam się wśród takich nagrodzonych jak Maffashion, Harel czy Hanneli. W  lutym magazyn JOY w materiale o blogach modowych wspomniał o Insiderze. Moja stylizacja pojawiła się obok Maff i Macademian Girl. Ten numer z pewnością zachowam na pamiątkę!

 

pink joy2

 

My look for JOY blogger shoot

 

Później Agnieszka Kawala-Surma zaproponowała mi udział w pokazie swojej kolekcji. Nareszcie w Polsce ktoś odważył się przełamać stereotyp i pokazać na wybiegu rozmiar 42. Dobra passę trwa, dzisiaj zauważyłam, że w rankingu JOY’a na ulubioną blogerkę zajmuję drugie miejsce. Sporo głosów brakuje mi do Maff, ale co mnie bardzo miło zaskoczyło wyprzedziłam Macademian i Jessicę Mercedes. To zdecydowanie Wasza zasługa i bardzo Wam za to dziękuję!

 

 

 

joy21