Puma kreatywnie i ekologicznie

Puma poprzez swoje warsztaty Creative Factory „Love Thy Planet” pokazała, że o ochronie środowiska można mówić w ciekawy i niebanalny sposób. Zamiast kolejnej konferencji i prelekcji specjalistów marka postanowiła zamienić Studio Tęcza w kreatywną fabrykę a dziennikarzy, celebrytów i artystów mianować projektantami printów.

 

Jak to wyglądało w praktyce?
W drzwiach witały uśmiechnięte hostessy i dźwięki muzyki granej przez DJa. Łasuchy szły na przekąski z logo Pumy a kreatywni zapaleńcy od razu założyli fartuch i zabrali się do tworzenia. Po wybraniu eko koszulki i torby nadszedł czas na znacznie trudniejszą decyzję – jaką grafikę nadrukować. Można było wybierać spośród wielu gotowych wzorów albo przenieść na szablon swoje zdjęcie lub rysunek. Kolejnym krokiem było przypięcie koszulki do deseczki, nałożenie światłoczułych tuszy Lumi (lumi.co) i szablonu. W tym zadaniu pomagał mi Maciek z Hi (www.hi-everybody.com). Tak przygotowaną koszulkę trzeba było naświetlić pod lampą UV lub po prostu wystawić na słońce a następnie wyprać. Tu do akcji wkroczyły pralki Samsung i biedne hostessy, które tego dnia zrobiły więcej prania niż matki polki robią przez pół roku. Jeśli dla kogoś sam nadruk to za mało mógł dodać pióra, ćwieki, brokat czyli wszystko to co kochają szafiarki.

 

Pierwszą koszulkę „step out of line – eat some carrots” zrobiłam z gotowych szablonów a na torbę i drugą koszulkę naniosłam Insiderową grafikę stworzoną przez Natalię. To pierwszy fanart, jaki dostałam i bardzo za niego dziękuję. Mam nadzieję, że koala podoba się Wam tak samo jak mi.

 

Na koniec jeszcze wspomnę, że T-shirty oraz torby użyte podczas warsztatów produkowane są z ekologicznej bawełny uprawianej w Afryce bez sztucznej ingerencji w uprawy. Zrezygnowano także z użycia polichlorku winylu podczas jej przetwarzania a fabryki, w który są produkowane objęte są programem REDD+. Czyli wspierają rozwój regionalny w Afryce.

 

 

www.pumalovethyplanet.com

 

Zobacz też:

> Debiut: Joanna R. Wodzińska

> Romance Was Born

> Wakacyjne zdjęcia w nowej odsłonie