Kiermaszowy przewodnik

Dla mnie końcówka roku zawsze upływa pod znakiem prezentów. Nawet nie chodzi o te, które dostaję na mikołajki, urodziny i pod choinkę, ale o te, które daję. Staram się by prezent był przemyślany, osobisty, praktyczny, miły dla oka i oczywiście ładnie zapakowany.  Dlatego gwiazdkowe prezenty zaczynam planować już w listopadzie. Po ilości kiermaszów w najbliższym czasie stwierdzam, że sezon prezentowy zaczął się na dobre nie tylko dla mnie. Przed Wami małe kalendarium dla tych, którzy szukają giftów z dala od supermarketowego szaleństwa.

 

24-25.11 Creative Christmas Fair vol.1

W ten weekend Nowy Fort (ul. Czarnieckiego 51) stanie się stołecznym centrum rękodzieła artystycznego.  Wśród wystawców znajdzie się Koterią z koszulkami i kocimi gadgetami a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność ośrodka.

 

24-25. 11 Urzeczenia

W Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu wystawią się projektanci, designerzy i rzemieślnicy. Będą ręcznie malowane koszulki, sitodruki z warszawskich i berlińskich pracowni oraz masa ubrań i dodatków.

 

01.12 Moda podbija PKiN

Lista wystawców kiermaszu Pakamera.pl nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy poinformowali, że byli zmuszeni do zmiany sali na czterokrotnie większą.  Na pewno można spodziewać się dużego wyboru designu, mody, i najróżniejszych akcesoriów.

 

02.12 Ściegi 

Na jubileuszowym pop-up sale w Hotelu Europejskim wystawi się ponad 80 projektantów z polski i z zagranicy.  Lista pełna jest marek, które warto mieć w szafie, Wymienić można chociażby Loft.37, Hyakinth, Friends with Benefits, Reykjavik District, She/s a Riot, Madox… będą też hipsterskie gadgety Pan Tu Nie Stał i biżuteria Animal Kingdom. A na deser akcja bezgotówkowej wymiany.

 

02.12 Snow Town

Wszyscy fani sportów zimowych oraz stylowe zmarźluchy tego dnia powinni odwiedzić 1500m2. Na pierwszych w stolicy, tak dużych targach wystawią się sklepy, marki i projektanci oferujący sprzęt, ubrania i akcesoria zimowe. Z głośników popłynie DJski set a dla łasuchów czekac będzie grill i grzaniec. W takim górskim klimacie na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

08.12 Barter

W pracowni T12 na Tucholskiej 12 odbędzie się bezgotówkowa wymiana prac artystów. Koncept jest prosty i godny polecenia. Przy wybranym przedmiocie zostawiacie karteczkę z deklaracją, na co chcecie się wymienić a artysta wybiera jedną z ofert. Może to być wszystko, od udostępnienia kluczy do mieszkania w NY po roczną dostawę pierogów (przykłady z poprzedniej edycji). Idealny kiermasz dla kreatywnych z małym portfelem.

 

08-15.12 Xmas Cloudmine

Dla wszystkich, dla których jednio lub dwudniowe kiermasze to za mało Cloudminie przygotowało tygodniowy shoppingowy maraton w Modernie na Pańskiej 3. Wystawią się projektanci na stałe współpracujący z e-sklepem: Ania Kuczyńska, Wiola Wołczyńska, Maldoror, UEG… będą też książki z Bookoff oraz prace polskich grafików i ilustratorów.

 

08-09.12 Przetwory 

Tegoroczna edycja Przetworów to idealne miejsce dla wszystkich rodziców, ciotek i wujków. Wystawiający się w Soho Factory młodzi designerzy zaprezentują przedmioty dla dzieci oraz rzeczy inspirowane dziecięcą fantazją. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wykłady z zagranicznymi projektantami.

 

09.12 Fisz it 

Na kiermaszu w Basenie będziecie mogli wyłowić różne modowe prezenty, wziąć udział w warsztatach jogi, zjeść łakocie i uzyskać poradę stylisty i make-up’isty. Nawet znajdzie się kreatywny kącik dla maluchów. Takie kompleksowe podejście pozwoli zaoszczędzić trochę cennego czasu przed świętami.

 

15.12 Mustache Warsaw Yard Sale vol. 8

Kiermasze zakończy wąsata Warszawa. W Soho Factory wystawią się wszyscy… nawet nie pokuszę się o wymienianie tylko projektantów, których lubię, bo lista i tak byłaby bardzo długa. Wymienię jedynie marki warte uwagi i niewystawiające się na innych targach. Zdecydowanym numerem jeden na tej liści jest Zuo Corp. ze swoją tańszą linią + i miejska elegancja od Delikatessen’a, będą też trampki Keep Company, adidasy (marek różnych) z WorldBox, ZetPety Recycling Design i oczywiście Mustache Warsaw.

 

Poza kiermaszami w Warszawie szykuje się też kilka jarmarków z rękodziełem i regionalnym jedzeniem (np. na Starówce). Jeśli przeoczyłam jakiś kiermasz to dajcie mi znać, a tym czasem nie zostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanych zakupów.

 

 

Zobacz też:

Friends with Benefits A/W 2012/13

Delikatessen S/S 2013

Wiola Wołczyńska F/W 2012/13