Joanna R. Wodzińska debiutuje

Joanna R. Wodzińska to debiutująca projektantka, która już wypracowała swoją estetykę i dojrzałość jakiej brakuje niejednemu designerowi. Podstawą jej kolekcji są przemyślane, proste kroje i wysokiej jakości materiały sprowadzane z różnych zakątków świata.

 

Obecnie dostępne są trzy linie, Casual, Wild i Delicate. Ta ostatnia jest luźno inspirowana latami 60’tymi, zwłaszcza angielskim mod. Satynowa żorżeta, dzianina i koronka są podstawą modernistycznej prostoty a tafta i tiul zamieniają się w architektoniczną bryłę. Linia Wild, jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej dzika i odważna. Tutaj strusie i pawie pióra zamieniają się w kamizelki i wieczorowe sukienki, ale mimo przepychu, jaki niesie ze sobą wykorzystany surowiec nadal czuć ducha prostoty. Casual to propozycja na co dzień, najprościej można by ją określić jako Bohoboco i Acne w casualowym wydaniu. Znajdziemy tu mięsiste swetry, urocze poncho, dzianinowe i satynowe topy oraz cekinową spódnicę. Długo zastanawiałam się, który model wybrać jako najlepszy z całej kolekcji. Czy ma to być oliwkowy sweter, poncho a może któraś z sukienek… Ciężko wybrać jedną, konkretną sylwetkę, bo mimo mojej osobistej awersji do piór całą kolekcję uważam za bardzo udaną. Różnorodność zastosowanych materiałów i świadome ich wykorzystanie w dopracowanych krojach sprawiają że odpowiednio łącząc poszczególne elementy kolekcji łatwo można stworzyć indywidualne looki, dopasowane nie tylko do okazji ale przede wszystkim osobowości.

 

Joanna R. Wodzińska to projektantka na którą warto zwrócić uwagę bo jej projekty są dojrzałe, łatwe w noszeni i po prostu dobre. Mimo że dopiero debiutowała to mam wrażenie (i nadzieję) że zostanie tu na długo.

www.joannawodzinska.pl

 

Lookbook:

Stylizacja – Robert Kiełb

Zdjęcia – Olga Majrowska

Hair – Emil Zed/Van’Dorsen Talents

 

Zobacz też:

> Bohoboco jesień/zima 2012/13

> Rachel Zoe S/S 2013

> River Island A/W 2012/13