Wakacyjne zdjęcia w nowej odsłonie

Wakacje oficjalnie dobiegły końca i pojawia się problem, co zrobić z zdjęciami z weekendowych pikników i dalekich podroży. Oczywiście można pójść na łatwiznę i wrzucić je na Facebooka, ale ciekawszych i oryginalniejszych możliwości jest na prawdę sporo. Zaczynając od książkowych albumów i innych gadżetów z oferty większości punktów foto, po nadruki natryskowe na tkaninie, dzięki którym powstały np. popularne bluzy galaktyki.

 

Trochę bardziej ambitnie podchodząc do tematu albumu stwórzcie własnego scrapbooka. Jest to jedna z moich ulubionych metod zbierania pamiątek, bo obok zdjęć można dokleić mapki, bilety, liściki lub cokolwiek przywieźliście z wyjazdu. Jeśli chcecie wakacyjne fotografie trzymać „bliżej serca” to w Unikke Design (www.unikkedesign.com), specjalizującym się w personalizowanej biżuterii, możecie zamówić wisiorek z zdjęciem palm, pod którymi się. Jeśli tak jak ja, nie potraficie żyć bez telefonu to na stronie Casetagram (www.casetagram.com) w kilku prostych krokach zaprojektujcie własną obudowę na wybrany model smartphona lub iPada. Wystarczy wybrać layout, wgrać wybrane zdjęcia, można też pobawić się różnymi filtrami i gotowe. Równie łatwo możecie stworzyć wakacyjną linię ubrań. Metod nanoszenia zdjęć na tkaninę jest prawie tak samo dużo jak punktów świadczących takie usługi.  Sitodruk, flex, flock, termo transfer, solwent… każda metoda ma swoją specyfikę i zastosowanie. Termofolie nadają się tylko do odzieży odpornej na wysokie temperatury (np. z bawełny) a druk natryskowy lepiej sprawdzi się na płacie materiału niż gotowym już ubraniu.

 

Jeśli nie chcecie obnosić się z wakacyjnymi wspomnieniami, na rynku dostępnych jest kilka ciekawych produktów do domu. Na stronie DecorShop (www.decorshop.pl) możecie zamówić fotoszyby Glassicco, które doskonale zastąpią kafelki w kuchni lub fototapetę ze zdjęciem małej kawiarenki i pijąc poranną kawę wspominać smak włoskiego espresso. Skromniejsze akcenty w postaci ceramicznych płytek znajdziecie na ImageSnap (www.imagesnap.com). Mogą one służyć, jako podstawki, magnesy na lodówkę lub obrazki naścienne. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest wydrukowanie zdjęć.  Polecam zastąpić zwykły papier pergaminem, papierem ryżowym lub czerpanym. Każdy z nich da ciekawy efekt a dla zaakcentowania stylu vintage, wybrane obrazki możecie przepuścić przez filtry np. w Instagramie. Jeśli, tak jak ja nie macie iPhona, polecam Photo Studio dostępne na BlackBerry i większość smartphonów.  Dla geeków i netowych maniaków też znajdzie się coś ciekawego. Swojego foto bloga możecie założyć na WordPressie lub iPhoto, dzięki różnym wtyczkom oprócz zdjęć publikować możecie filmiki, mapy, ikonki z pogodą, zbierać fanów i lajki.

 

Przy odrobinie chęci i kreatywności wakacyjne zdjęcia można zmienić w prawie wszystko, więc do dzieła. Jeśli macie ciekawe pomysły na wakacyjne pamiątki, chętnie o tym usłyszę.

 

 

Zobacz też:

Leica z iPhona

> Naprasowanki na koszulki

> Test aparatu Samsung WB700