Rachel Zoe S/S 2013

Rachel Zoe to niezwykle zapracowana kobieta, swój czas dzieli na bycie stylistką, projektantką, żoną matką, do tego ma jeszcze swój blog i reality-show. Nic więc dziwnego, że w jej projektach przeważa coś, co można nazwać łatwością zakładania. Dominują jedno i dwuelementowe sylwetki utrzymane w od lat uwielbianej przez Zoe stylistyce lat 60tych i 70tych. W sezonie wiosna lato 2013 jej bohemian-glam staje się trochę bardziej elegancki.

 

Inspiracjami kolekcji była androgeniczna swoboda Jane Birkin i niewymuszona elegancja Talitha’y Getty. Fuzja stylu tych dwóch ikon to proste sylwetki garniturów, zarówno z rozszerzanymi jak i zwężanymi nogawkami, długie sukienki, różne wariacje na temat koszul, dopasowane bermudy oraz kapelusze. Rachel, jak na sprytną stylistkę przystało, w kolekcji zawarła kilka trendów, które będą obowiązywać w nadchodzących sezonach. Tak, więc mamy pasy na koszulach i spodniach. Metaliczny połysk pojawia się na sukienkach i spódnicach. Lata 60te, zwłaszcza Londyński mod obecny jest w krojach sukienek i spodni a znaczna część projektów utrzymana jest w dwóch głównych trendach kolorystycznych – nasycone barwy oraz graficzna czerń i biel.

 

Oglądając pokaz (podczas New York Fashion Week) można było odnieść wrażenie, że Rachel Zoe projektowała z myślą o sobie. Styl kolekcji doskonale odzwierciedla jej własny, nawet w stylizacji pojawiały się typowe dla niej elementy, długa złota biżuteria na szyi i rękawy marynarki podciągnięte tak by pokazać mankiety koszuli.

 

Rachel Zoe uwielbiam od dawna, łączy nas miłość do show-stopper’ów, wyrazistej biżuterii i Chanel. Dlatego cieszę się, że ze spokojnym sumieniem mogę napisać, że jej kolekcja spring summer 2013 jest naprawdę dobra. Mój głos zdobyła paskami ze złotymi zdobieniami, kombinezonami, biało-czarnymi mundurkami, koszulową sukienką… tak naprawdę całością kolekcji.

 

 

 

Zobacz też:

> Elie Saab Couture fall 2012

> Robert Kupisz „Wanted” S/S 2013

> River Island A/W 2012