Maja Sablewska dla Mohito

Maja Sablewska to historia współczesnego brzydkiego kaczątka. Na naszych oczach przeobraziła się ze średnio atrakcyjnej managerki gwiazd w celebrytkę i jak twierdzą niektórzy znawczynię mody.  Naturalnym krokiem było, więc zaprojektowanie kolekcji ubrań we współpracy ze znaną marką. Na ten odważny krok zdecydowało się Mohito.

 

Limitowana linia Exclusive to próba połączenia na pozór sprzecznych motywów, elegancji z wygodą i kobiecości z rockowym luzem. Powaga jedwabnych koszul przełamana jest skórzany lub nitowanym kołnierzem.  W kolekcji znajdziemy też legginsy ze skórzanymi wstawkami, klasyczną małą czarną oraz dużą biżuterię w kolorze złota i z imitacją szylkretu. Na uwagę zasługują buty, sztyblety ze złotym obcasem oraz botki ze złoto-szylkretową koturną. Dopatrzeć się można inspiracji Nowym Jorkiem i zachodnioeuropejskimi stolicami, ale wszystko przetłumaczone jest na polskie realia.  Na swoim blogu Sablewska pisze, że jej faworytem jest dżinsowy płaszcz inspirowany trenczami z “szafy mojej babci”. Moja miłość do tej tkaniny trwa, od kiedy jako mała dziewczynka dostałam pierwsze dżinsy… Płaszcz jest perełką kolekcji, bo nie dość, że jest limitowany to jeszcze numerowany.

Kolekcja jest taka jak jej współautorka, dobrze zrobiona i ładnie wygląda na zdjęciach.

 

Mohito Exclusive Collection dostępna będzie w drugiej połowie września w 5 salonach Mohito.  (Poznań: CH Stary Browar, Wrocław: Galeria Dominikańska, Warszawa: CH Arkadia, CH Złote Tarasy, DT Wars & Sawa)