Your Sister’s Sister

Siostra Twojej Siostry (Your Sister’s Sister)to jeden z tych filmów, którego akcję można streścić w 3 zdaniach, ale mimo to oglądając widz się nie nudzi.  Jest to ciepły, niezależny komediodramat, w którym Lynn Shelton analizuje dynamikę siostrzanej miłości, przyjaźni damsko męskiej i porusza pewien problem egzystencjalny (nie zdradzę jaki, sami się przekonacie).

 

W całą historię zgłębiamy się nie tylko dzięki dobrze napisanym, zabawnym dialogom, ale przede wszystkim dzięki świetnie dobranej obsadzie. Każdy z aktorów idealnie pasuje do granej postaci, przez co wszystkie ich dramaty i emocje stają się bardziej wiarygodne. Emily Blunt w roli Iris urzeka przenikliwym, ale melancholijnym spojrzeniem i pewną, czasami wręcz nastoletnią naiwnością. Rosemarie DeWitt jako Hannah jest niedostępna, twarda ale jednocześnie zagubiona i przestraszona. Aktorskie trio dopełnia Mark Duplass, filmowy Jack, uroczy, wewnętrznie rozbity nieudacznik, którego po prostu nie można nie kochać.

 

Film został doskonale przyjęty na festiwalach w Sundance i w Toronto. W Polsce był już wyświetlany na różnych festiwalach oraz przeglądach i też spotkał się z przychylnością krytyków. Ja też go szczerze polecam.

 

 

zdjęcia: materiały prasowe Gutek Film