Stine Riis dla H*M

Nadchodzące miesiące w H&M obfitować będą w kolaboracje. Główne gwiazdy to Anna Dello Russo z linią dodatków, Maison Martin Margiela z mini kolekcją i Lana Del Rey, jako twarz marki. W blasku tych nazwisk niemal niezauważona została Stine Riis, zwyciężczyni H&M Designer Award 2012.

 

Riis pochodzi z Danii, ale kształciła się w Anglii gdzie ukończyła London College of Fashion. Jako zwyciężczyni pierwszej edycji H&M Designer Award pokazała swoją kolekcję na Stockholm Fashion Week a we wrześniu podczas London Fashion Week premierę będzie miała jej linia dla H&M. Stine Riis stawia na geometryczne linie, stonowane kolory i kontrastowe zestawiania materiałów i faktur. Puchową wełnę łączy z błyszczącą skórą a miękką dzianinę z krótkowłosym futrem.  Klimat kolekcji można określić, jako elegancki futuryzm.

 

Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę kolekcję w H&M! Chcę zobaczy jak kobiety naszą moje projekty i jak je adoptują do potrzeb własnego stylu. – mówi Stine Riss – Najważniejsze modele z kolekcji to kurtki i płaszcze, a także spódnica z paneli skórzanych.

 

Kolekcja pojawi się w wybranych sklepach H&M i online 20 września. Niestety nie ma wśród nich Polski.