Delikatessen S/S 2013

Kolekcja Delikatessen spring summer 2013 to odpowiedz na potrzeby nowoczesnego mężczyzny, który chce się wyróżniać ubiorem, ale jednocześnie pragnie zachować czysty, elegancki look . Projekty Andre Lisowskiego łączą w sobie przemyślany design, wyjątkową interpretację obecnych trendów oraz zabawę kolorem i fakturą, a to wszystko podane w prostej formie nadającej się do codziennego noszenia. Jest to pewnego rodzaju złoty środek pomiędzy zwykłą elegancją a awangardą.

 

W kolekcji pojawiają się dobrze znane z poprzednich sezonów elementy, takie jak stonowany color blocking, kratki, dopasowane sylwetki i wysokiej jakości materiały. W koszulach znajdziemy wewnętrzne kieszonki, oryginalne guziki Delikatessen i czerwone delikatne w dotyku metki. Obok klasycznych kołnierzyków pojawiają się subtelniejsze, o zaokrąglonych końcach. W skład linii wiosna lato 2013 wchodzi mini kolokacja inspirowana high-techową odzieżą sportową, zaprojektowana razem z Michaelem Kampe. Sześcioelementowa capsule collection to trzy koszule, parka, sweter i płaszcz. Każdy z tych elementów łączy w sobie dwa, na pozór odległe światy. Z jednej strony mamy perfekcyjne krawiectwo i proste formy Delitatessen’a a z drugiej trójwymiarowy, geometryczny design Kampe’a. Takie same zestawienie kontrastów wykorzystane jest też w tkaninach.

 

Materiały eksponują swoją naturalną niedoskonałość. Len, konopie, bawełna, dżins, nylon oraz Giza 87 (słynna egipska bawełna) są delikatnie postarzone i lekko sprane. Cała kolekcja zaprojektowana jest z myślą o komforcie noszenia i łatwości utrzymania. Właśnie to połączenie wygody, przemyślanego designu i wysokiej jakości wykonania tworzy z kolekcji Delikatessen obowiązkowy element męskiej garderoby.