Secret Life (of things)

Concept store stało się modnym określeniem i chodliwym przydomkiem. Wiele miejsc nadużywa go, określając się tym mianem. Secret Life (of things) z dumą i głową wysoko podniesioną może iść na czele reprezentantów nietuzinkowych sklepów.

 

Idąc Polną, można go nie zauważyć, minąć i zatrzymać się dopiero na Okienku (z frytkami). Niepozorne witryny z wejściem oraz mały neon są tłem dla feerii barw, zapachów i melodii, jakie czekają wewnątrz. To nie jest sklep, w którym przekraczając próg – spada na nas oko ochroniarza, kilku ekspedientów z wyćwiczonym uśmiechem w lakierkach na nogach. Jest zupełnie na odwrót: z głośników sączą się dźwięki, które nie przytłaczają i pozwalają na zapomnienie o zgiełku za szybą, nos wyczuwa naturalne zapachy – olejki eteryczne, herbaty, naturalne materiały – drewno, len i płótno, do oka wpadają kolory, jakich brak na trotuarze.

 

W pierwszej chwili, ciężko skupić uwagę na czymś konkretnym – wzrok omiata wszystko, łapczywie konsumując asortyment. A jest go sporo. Są meble, oświetlenie, książki i magazyny, kosmetyki, herbaty, kącik dla dzieci oraz cała masa dodatków – świece i świeczniki, lustra, ramy i ramki, szkło i ceramika, kosze, torby i tekstylia oraz odzież i biżuteria.
Wszystko można określić wspólnym mianownikiem – niebanalne. Dodać można ekologiczne, naturalne, fair trade i przyjazne środowisku.

Są tu genialne herbaty Kusmi i Lov Organic, wspaniałe kosmetyki M Picaut, Gigs&Rouge czy Balm Balm, Delaron, Madara. Jest biżuteria Lennebelle i cruselita, są pocztówki, kredki w magicznych opakowaniach i masa pomysłów na prezenty dla bliższych i dalszych znajomych.
Sekretne miejsce ma w sobie coś magicznego, co powoduje wyłączenie się z rzeczywistości. Można zatrzymać się na dobrą herbatę (oglądając magazyny i albumy na wygodnej kanapie), wpaść posiedzieć, po prostu na zakupy, a jeśli spontanicznie wpadnie pomysł na zmianę wystroju własnego eM – można podpytać na miejscu o aktualne trendy bądź poprosić o pomoc w aranżacjiViolę i Agę, odpowiedzialne za stworzenie tego sekretnego zakątka.
Jeśli niezdecydowanie i rozkojarzenie ilością dostępnych rzeczy weźmie górę nad podjęciem zakupowych decyzji – jest sklep internetowy.

 
secretlife.pl
ul. Polna 18/20

 

text by Lemur