Naprasowanki w V9

Jako nowy członek ekipy Aktivist’a miałam niebywałą okazję zrobić sobie koszulkę w ramach Miejskich Warsztatów. Razem z Naczelną i Zastępcą dzielnie ruszyłyśmy do H&M po bawełniane koszulki by w streetowym domu kultury V9 przerobić je na autorski outfit.

 

Goro i Mrufig oprowadzili nas po pracowni i wprowadzili w tajniki naprasowalniczego fachu. Pełne motywacji i wręcz dziecięcego entuzjazmu zaczęłyśmy układać wzory z gotowych elementów tzw. Massmixa (autorem każdego wzoru jest inny artysta). Było w czym wybierać, od prostych geometrycznych kształtów przez bardziej złożone abstrakcje po wnętrzności i peniski mniejsze lub większe, co kto lubi.  Po pracy kreatywnej nadeszła część rzemieślnicza. Ułożone kolaże trzeba było naprasować urządzeniem przypominającym przerośnięty toster. Potem tylko odkleić folię transportową i koszulka gotowa.

 

V9 to urokliwa galeria, sklepik i pracownia gdzie pod okiem ulicznych artystów i zapaleńców można edukować się na  warsztatach z naprasowanek, sitodruku, vlepek, szablonów… Wszystko w rozsądnych cenach bo już od 20 zl i w samym centrum Warszawy (ul. Hoża 9)

 

Obszerniejsza relacja w kwietniowym Aktiviście.

 

https://www.facebook.com/dom.kultury.v9