Miejska sztuka chłodzenia

RED BULL CURATES: CANVAS COOLER

Od 17 a do 20 maja w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się wystawa prac młodego pokolenia polskich artystów, którym za płótna posłużyły lodówki Red Bulla. Prace wystawione w CSW powstają w ramach projektu Red Bull Curates: Canvas Cooler, łączącego sztukę współczesną z przedmiotami codziennego użytku. Funkcjonalne dzieła sztuki autorstwa m.in.: Swanskiego, Massmixu, Chu Chu, Goro i Matyldy Salajewskiej będzie można zobaczyć w wybranych warszawskich klubach, po zakończeniu wystawy.

Red Bull Curates: Canvas Cooler to międzynarodowy cykl łączący sztukę współczesną z przedmiotami codziennego użytku, jakimi są lodówki. Projekt gromadzi najbardziej innowacyjnych artystów, reprezentujących odmienne style i techniki – od tradycyjnego malarstwa przez grafikę komputerową po street art. Wybrani artyści otrzymują białe lodówki i malują je w charakterystycznym dla siebie stylu. Zamieniają je tym samym w funkcjonalne dzieła sztuki, które trafiają później do wybranych klubów w mieście goszczącym projekt.
W polskiej edycji projektu swoje prace zaprezentują m.in.: Swanski, Massmix, Chu Chu, Goro, Matylda Salajewska, Ola Osadzińska, Olin Gutowski, Kalina Możdzyńska, Piotr Mogilnicki, Anna Fijałkowska – Oleksiak, Zuzanna Przybyszewska, Michał Bojar, Kaja Gadomska i Jan Pieniążek.
Więcej informacji na temat projektu Red Bull Curates: Canvas Cooler można znaleźć na stronie www.redbull.pl i stronie CSW www.csw.art.pl