Zuo Corp. Nenukko i Wołczyńska

Na moim blogu nie mogło zabraknąć wzmianki o pokazie, który sama zorganizowałam (nie to że się chwalę) First Runway, był eventem inaugurującym Fashion Found – fashion management at Łazarski. Program o dużym potencjale, który mam nadzieję będzie kontynuowany po moim odejściu z Uczelni Łazarskiego.

15 września w industrialnej przestrzeni Centrum Artystycznego M25 odbyła się impreza First Runway będąca inauguracją Fashion Found – Fashion Management at Łazarski. Mimo konkurencyjnych eventów tego dnia fani mody, redaktorzy, styliści oraz zaprzyjaźnieni projektanci tłumnie przybyli by zobaczyć kolekcje trzech niezwykłych Marek: Zuo Corp., Wioli Wołczyńskiej oraz Nenukko. Nie zabrakło też cele brytów, na widowni zasiadły Olga Frycz, Anna Czartoryska, Magdalena Steczkowska oraz Jaga Hupało.

Pierwszą kolekcję pokazała Wiola Wołczyńska. Jej luźne, lejące się ale jednocześnie niezwykle kobiece dzianiny zostały ciepło przyjęte przez widzów pokazu. W prezentowanej linii Gray Label znalazły się perfekcyjnie skrojone t-shirty, kamizelki, tuniki, sukienki i swetry, wszystko utrzymane w czystych, jesiennych barwach. Dominował brąz, złoto, zieleń khaki ale nie zabrakło też szarości, wrzosowego fioletu oraz czerni. Ubrania Wioli cechuje luz i nonszalancja a łatwość łączenia ze sobą różnych
modeli z kolekcji sprawia że stają się one obowiązkowym elementem każdej jesiennej szafy.

Jedyną marką, która zdecydowała się na pokazanie zarówno damskich jak i męskich sylwetek było Nenukko. Team projektantek postawił na konstrukcjonizm, nowoczesne materiały oraz unisexualną prostotę. Zgodnie z tytułem kolekcji Darkness requires white spots, ciemne sylwetki poprzez jasne motywy prowadzą dialog z szarymi modelami. Tworząc spójną całość z pozornie rozbieżnych elementów

Pokazem na który wszyscy niecierpliwie czekali była kolekcja Zuo Corp.. Stosunkowo młoda marka już zdążyła nas przyzwyczaić do niebanalnych rozwiązań tworzących nową jakość na rodzimym rynku. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć sukienki i spódnice z niezwykłym printem projektu Roberta Kuty. Czarne palce na tle oranżowych włosów stały się elementem rozpoznawczym marki w tym sezonie. Nie zabrakło tez kultowych welonów oraz czarnych sukienek i płaszczy wykonanych z delikatnego moheru i wełny. Zuo Corp. to duet projektantów, który warto obserwować bo na pewno jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczą.

O rozrywkę podczas imprezy zadbał Oskar 2000 Box. Piosenkarz w lustrzanych spodniach o nie małym dorobku artystycznym. Występował m.in. na Moda Lisboa Fashion Week oraz na X-leciu magazyny VIVA! Moda. Aktualnie współpracuje z producentem i kompozytorem Hubertem Dast, który zgodził się być dj’em podczas pokazów.