Bezpieczny sex z H’M

Już po raz piąty H&M wprowadza kolekcję Fashion Against AIDS (FAA), z której dochód zostanie przekazany międzynarodowym organizacjom charytatywnym promującym bezpieczny seks.

 

Tegoroczna kolekcja to etniczna podróż przez kontynenty okiem współczesnych artystów. Barwne afrykańskie wzory na kurtkach i kostiumach, legginsy w czarno-białe maoryskie nadruki, zdobienia z frędzli i piór inspirowane kulturą Inuitów pojawiają się obok haseł FAA. W kolekcji wyraźnie wybrzmiewa nuta festiwalowa. Poza szortami i topami rodem z Open’era, znaleźć możemy ponczo, ręczniki, plasty opatrunkowe czy etui na iPhona.

 

Bardzo podoba mi się tegoroczna kolekcja Fashion Against AIDS. Łączy tak wiele światowych stylów, że stanowi zarówno mocne przesłanie modowe, jak i przesłanie dotyczące problemu HIV/AIDS. Wspaniale, że w kolekcji znajdą się prace artystów i ilustratorów z różnych krajów, którzy pomagają nam zbierać fundusze na te ważne przedsięwzięcia dotyczące HIV/AIDS – mówi Ann-Sofie Johansson, szefowa działu projektów H&M

 

 

Kolekcja będzie dostępna od 26 kwietnia w 300 sklepach. 25% wpływów ze sprzedaży przekazane zostanie organizacjom charytatywnym:

Designers Against AIDS

MTV Staying Alive Foundation

United Nations Population Fund

YouthAIDS